Amazon Dropshipping için Şirket Kurmak Gerekir mi?

Amazon’da satış yapmaya başlamak için bir yol arıyorsunuz, ancak bunu yapmak için çok fazla zaman veya para harcamak istemiyor musunuz? Doğru cevabı şimdi buldunuz! Amazon’da Dropshipping!

Tecrübeli bir e-ticaret satıcısına, yüksek sermayeler gerekmeden veya çok fazla zaman harcamadan çevrimiçi ürün satmaya başlamanın iyi bir yolunu sorarsanız, büyük olasılıkla size dropshipping’in gidilecek tek yol olduğunu söyleyecektir.

Amazon’da Şirket Kurmadan Satış Yapmak

Önemli: Bu sayfadaki bilgiler vergi, hukuk veya diğer profesyonel tavsiye niteliğinde değildir ve bu şekilde kullanılmamalıdır. Herhangi bir sorunuz varsa profesyonel danışmanlarınıza (mali müşavirlerinize) danışmalısınız.

Amazon’da bir şirketiniz olmadan satış yapmanız ve gelir elde etmeniz mümkündür. Amazon’da şahıs (bireysel) olarak satıcı hesabı açabilir ve satış yapmaya başlayabilirsiniz.

Amazon politikaları gereği satış yaptığınız her ülke için yıllık ortalama satış cironuz $25.000’ın üzerine çıktığı zaman Amerika’da veya bulunduğunuz ülkede (Türkiye’de) şirket kurmanız tavsiye edilir.

Amazon satıcı sözleşmesinde satıcıların bağlı olduğu ülkelerin resmi kurumları tarafından satıcıya ait finansal bilgilerin talep edilmesi durumunda bu bilgileri vermekle yükümlü olduğunu açıkça belirtir.

Türkiye’de Şirket ile Amazon’da Satış Yapmak

Amazon’da satış yapmak için Türkiye’de E-ticaret alanında şirket kurmak ve iş yapmak isteyenlerin bağlı olunan vergi dairesi üzerinden e ticaret NACE kodu alması gerekir. E-ticaret sektörü için NACE kodu “47.91.14 – Radyo, Televizyon, Posta Yoluyla veya İnternet Üzerinden Yapılan Perakende Ticaret” olarak belirlenmiştir.

Amazon’da hesap açtığınızda ticari sicil numaranızı kayıt esnasında Amazon’a giriş yapmanız gerekmektedir.

Türkiye’deki şirketiniz üzerinden tüm gelir ve giderleriniz belgeleyerek Amazon’da satış yapabilir ve sadece Türkiye’ye vergi ödeyebilirsiniz. Ayrıca Amerika’da şirket açıp vergi ödemeniz gerekmez.

Amazon Dropshipping için şirket kurma ile ilgili tüm merak ettikleriniz yorum kısmından bizlere sorabilirsiniz.