fbpx
Contact Info
198 West 21th Street, Suite 721
New York, NY 10010
[email protected]
+ Çok Yakında Call Center
Follow Us

Sıkça Sorulan Sorular

Sık sorulan soruları ve cevaplarını yardımcı olması için derledik.

Amazon Satıcı Hesabı Açmak İçin Gerekli Belgeler Neler?

Amazon Türkiye ve Avrupa ülkeleri haricinde diğer pazar yerlerinde bireysel olarak hesap başvurusu yapabilirsiniz. Gerekli olan evraklar sadece yeni TC Kimlik ya da Pasaport ve Kredi Kartıdır. Hesap başvurusunun onaylanma sürecinde Amazon kesinlikle kredi kartı istemektedir. Debit card ve banka kartlarını kabul etmemektedir. Debit card ve banka kartlarınızı Amazon.com’dan ürün alımında kullanabilirsiniz.

Amazon Dropshipping Nedir? Nasıl Yapılır?

Amazon Dropshipping Amazon Alıcı hesap ile Amazon Satıcı hesabınız arasında yapılan bir ticaret modelidir.

Ürünleri yazılım aracılığı ile çekeceğiniz kaynak mağazanız daima Amazon.com (USA) ‘ dur. Ürünleri listeleme ve satış yapacağınız hesap ise Amazon Canada, Amazon Mexico, Amazon UAE, Amazon AU, Amazon SG vs. olabilir.

Amazon satıcı hesabınız açıldıktan sonra yazılım aracılığı ile istediğiniz ürün kategorilerini amazon.com üzerinden taratıp kendi satıcı mağazanızda listeleme yapılır. Daha sonra bir müşteri sizin ürününüzü satın aldığı zaman siz de aynı ürünü amazon.com üzerinden kendi kredi kartınız ile satın alıp müşterinin adresine gönderirsiniz. Aradaki fiyat farkı da sizin karınız olmaktadır.

Amazon Dropshipping Yaparken Ayrı Bir Web Sitesi Kurmama ve Reklam Yapmama Gerek Var mı ?

Amazonda dropshipping yaparken ayrı bir web sitesi kurmanız ya da reklam vermeniz gerekmez. Amazon’un kendi yüksek trafiğinden faydalandığımız için ürünlerinizin satışı kolay olacaktır. Üstelik ekstra ücretler ödemek zorunda kalmamış olacaksınız.

Şirket Kurmak ya da Vergi Ödemek Gerekiyor Mu?

Amazon’da yıllık toplam cironuz 50.000$ (dolar) geçmediği sürece şirket kurmanız ve vergi ödemeniz gerekmez. Bireysel olarak satıcı olabilirsiniz. Yapılan ticaret modeli yurt dışı kaynaklı olduğundan Türkiye’deki vergilendirmelerden etkilenmezsiniz.

OneAMZ'nin Satıcı Hesabım için Faydaları Nelerdir?

OneAMZ, Amazon’da Dropshipping yöntemiyle satış yapanların tüm ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış, 7/24 hizmetleri arka planda çalışan ve bağlı olduğu mağazaları sürekli kontrol altında tutan bir otomasyon yazılımıdır. Mağazanıza kolayca ürün eklemenizi, mağazanızdaki ürünlerin fiyatlarını ve stoklarını otomatik olarak güncellenmesini sağlar. Dosya indirme/yükleme gibi işlemlerle uğraşmazsınız.

OneAMZ ile Hangi Pazar Yerlerinde Satış Yapabilirim?

OneAMZ Tüm Amazon Pazar Yerleri için Amazon ile API erişimi onayı bulunmaktadır.OneAMZ ile Tüm Amazon Satıcı Ülkerinde satış yapabilirsiniz.

Amazon Dropshipping Yapabilmem için Başka Bir Yazılım Kullanmak Gerekiyor Mu?

Hayır. OneAMZ ile tek panel üzerinden bütün Amazon Dropshipping işini yönetebilirsiniz. Ürün arama/yükleme; otomatik stok takibi, otomatik fiyat güncellemesi ve OneAMZ Kargolar menüsü (USA DEPO HİZMETİ) ile gönderimi olmayan ürünlerin satışını ve takibini yapabilirsiniz.

Fiyat ve Stoklar Ne Sıklıkla Güncelleniyor?

OneAMZ tüm ürünlerinizin stoklarını ve maliyetlerini anlık olarak bulut serverlar üzerinden takip etmekte ve bütün değişiklikleri anlık olarak satıcı hesabınıza yansıtmaktadır.

Satıcı Hesabımdaki Mevcut Ürünleri Nasıl OneAMZ envanterine Aktarabilirim?

OneAMZ’ ye kayıt olduktan sonra Amazon ile AWS bağlantısı gerçekleşir gerçekleşmez bütün ürünleriniz OneAMZ envanterine yansıtılır ve güncellenir.

Amazon Satıcı Hesabında Herhangi Bir İşlem/Güncelleme Yapmam Gerekiyor Mu?

Hayır. OneAMZ yazılım yönetim panelinden bütün güncellemeleri yapabilirsiniz. Satıcı hesabınızda herhangi bir işlem yapmanız gerekmez.

Satıcı Hesabına Manuel Ürün Ekleyebilir Miyim?

Evet. Satıcı hesabınıza tek tek ürün girişi ya da dosya yolu ile ürün yükleme işlemi tamamlandıktan 30 dakika sonra OneAMZ Ayarlar Menüsünde bulunana “Amazon ile Senkronize Et” butonuna tıkladıktan sonra tüm ürünleriniz OneAMZ envanterine yansıtılır ve tüm güncelleştirmeler devam eder.

Hesabıma Birden Fazla Satıcı Ülkesi Ekleyebilir Miyim?

Evet. OneAMZ hesabınıza 14 Ülkenin satıcı hesaplarınız ekleyebilirsiniz. Tek kullanıcı girişinden bütün mağazalarınıza kolayca erişebilirsiniz. Ayrıca çoklu mağaza girişi de yapabilirsiniz. Örn: BAE1;BAE2;BAE3 gibi.


Sıkça Sorulan Sorular

Daha Farklı Bir Sorunuz Mu Var?

Anında destek almak için bize hemen sohbet ekranında yazabilirsiniz!

Sorunuz Var Mı?