fbpx
AMAZON SATICI KAMPINA          

Amazon Danışmanında Bulunması Gereken Özellikler

Jeff Bezos tarafından kurulan Amazon, bir e-ticaret şirketidir. Amazon, bulut alt yapı sağlayıcıları arasında dünyada ilk sıradadır. Dünyanın en değerli şirketleri arasında yer alan Amazon, satış hacmi bakımından da dünyadaki en büyük alışveriş sitesi olma özelliğini taşımaktadır.

Amazon’da; tekstil, oyuncak, bilgisayar yazılımı, ev dekorasyonu, bahçe ve ev ürünleri, kitap, DVD ve bilgisayar oyunu gibi pek çok farklı ihtiyaca yönelik olarak binlerce ürünün satışı yapılmaktadır.

Dünyanın en büyük e-ticaret pazar yerlerinden biri olan Amazon’da satış yapmak için bazı kurallara uygun olarak hareket edilmesi gerekir. Amazon’da satışın nasıl yapılacağını öğrenmek ve kurallara göre hareket etmek için Amazon danışmanlığı alarak bu süreci kolaylaştırabilirsiniz.

Amazon Danışmanlığı Nedir?

Amazon’da ürünlerin nasıl satılacağı, ürünlerin fiyatları, rakip ürünlerin analizi, ürünlerin listelenmesi, ürüne yönelik reklam çalışmaları, açılan mağazanın etkinleştirilmesi ve kategori analizi gibi ihtiyaçlara yönelik olarak Amazon danışmanlığı hizmeti verilmektedir. Profesyonel danışmanlık hizmetleri sayesinde Amazon’daki ürünleriniz için en doğru satış stratejisini oluşturabilirsiniz.

 Amazon danışmanlık hizmeti ile satışa başlamadan önce yapılması gereken tüm adımları doğru ve eksiksiz şekilde tamamlarsınız. Mağazanın etkinleştirilmesi ve açılması, mağazanın en iyi hale getirilebilmesi için çalışmalar, ödeme yöntemlerinin sisteme bağlanması ve talep edilen belgelerin toplanması gibi yapılması gereken tüm işlemler için Amazon danışmanlık hizmetleri size yardımcı olur.

Amazon danışmanlık hizmetleri sayesinde Amazon’da satış yapabilmek için gerekli tüm şartları sağlar ardından satışını yapacağınız ürünlerden yüksek gelir elde edersiniz.

Amazon Danışmanlarının Özellikleri

Amazon’da satış yapmayı öğrenebilmek ve satışın devamlılığını sağlamak için hizmet aldığınız danışmanın yeterli düzeyde SEO bilmesi gerekmektedir. Bunun nedeni ise Amazon’un bir arama motoru gibi çalışmasıdır. Pek çok insan bir ürünü almak ya da ürün ile ilgili bir şey öğrenmek için Amazon üzerinde ürünü arar. Bu yüzden sattığınız ürünün Amazon aramalarında üst sıralarda yer alabilmesi için uygun çalışmanın yapılması gerekir. Ürününüzün satışını arttıracak çalışmayı yapan danışmanın SEO konusunda hakim olması gerekir.

Amazon danışmanın bir diğer özelliği satışı yapılan ürüne gelen yorumları ayrıntılı bir şekilde incelemesidir. Ürüne yönelik olarak gelen iyi yorumlar Amazon’daki sıralamanızı ve görünürlüğünüzü arttırır. Amazon danışmanınız doğrulanmış yorum almanın büyük bir öneme sahip olduğunu bilmelidir.

Amazon danışmanınızın Amazon’un satış kurallarının hepsine hakim olması gerekir. Bu kurallara uygun olarak satış yapılması gerektiğini bilmelidir.

Amazon danışmanınız, satışların arttırılması için kullanılacak Amazon A(+) içeriklerinin nasıl oluşturulacağını bilmelidir. Amazon A(+) içerikleri dönüşümlerinizi ve satışlarını arttırmaya yardımcı olur.

Amazon danışmanınız, “gelişmiş marka içeriği” hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Bu içeriğin kullanılabilmesi için markanızın kaydının Amazon marka kısmına kayıtlı olması gerekmektedir. Danışmanınız sizi bu konuda bilgilendirmelidir.

Amazon danışmanınız, ürünlerin pazarlamasına yönelik olarak yapılan ürün açıklamalarının nasıl yazıldığını bilmelidir.

Amazon danışmanınız, SEO’yu bilmek haricinde SEO araçlarını da kullanabiliyor olmalıdır.  

Danışmanınız, ürünlerin reklamının yapılabilmesi için Amazon’un sunduğu bir program olan Amazon Sponsorlu Ürünlerin nasıl kullanılacağı ve hangi zamanlarda kullanılacağı hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Bu reklamın doğru kullanması ile satışlarınız ve görünürlüğünüz artabilir.

Satış performansınızı arttırmak için danışmanınız pazarlama hizmetleri konusunda donanımlı olmalıdır. Görüntülü reklam ve rakip analizi gibi imkanlar sunan Amazon Pazarlama Hizmetlerini kullanmayı bilmelidir. Ayrıca danışmanınız, reklam için hangi öğelerin nasıl kullanılması gerektiği ile ilgili fikir sahibi olmalıdır.

Amazon danışmanınız, Amazon’daki güvenilir yorumların alındığı Amazon Vine programının nasıl kullanıldığını bilmelidir. Bu program kullanılarak aldığınız güvenilir yorumlar sayesinde satışlarınız artış gösterebilir.

Amazon FBA, satışını yaptığınız ürünlerin lojistik işlemlerinin ve müşteri hizmetlerinin Amazon tarafından yürütülmesini sağlayan bir sistemdir. Amazon danışmanınız bu sistemin nasıl işlediğini bilmeli ve sizin için uygun olup olmadığını hakkında bilgi vermelidir.

Amazon danışmanınız ürünleriniz ile ilgili yaptığınız fiyatlandırmaların doğru olmadığı durumlarda yeniden fiyatlandırma yapabilmelidir.

 Ürünlerinizde kullanılan anahtar kelimelerin analizini yaparak, düşük rekabetli uzun kuyruklu anahtar kelimeleri bulabilmek için anahtar kelime analiz araçlarına hakim olmalıdır. Ayrıca Amazon danışmanınız markanızın öne çıkmasına yardımcı olmalıdır.

OneAMZ Amazon Danışmanlığı İle Amazon’da Satışlarınızı Arttırın!

OneAMZ’nin Amazon danışmanlığı ve sunduğu hizmetler sayesinde Amazon’daki satışlarınızı arttırabilirsiniz. OneAMZ, ürünleriniz için fiyat ve stok güncelleme, akıllı envarter yönetimi, kargolar paneli, PriceBOT ile otomatik fiyat rekabeti ve ProductBOT ile ürün arama ve ekleme gibi hizmetler sunmaktadır. OneAMZ’ın gelişmiş botları sayesinde satış stratejinizde değişiklikler ve güncellemeler yaparak satış stratejiniz üzerinde iyileştirme yapabilirsiniz.

 OneAMZ, Amazon’da e-ticaret yapabilmeniz için gerekli tüm ihtiyaçlarınıza cevap verecek şekilde geliştirilmiştir.