fbpx
AMAZON SATICI KAMPINA          

Amazon Dropshipping Nasıl Başlanır?

Dropshipping, satıcının bir üretici, distribütör veya tedarikçi adına sipariş aldığı bir e-ticaret yöntemidir. Daha sonra, bir müşteri ürünü satın aldığında, satıcı bu satışları gerçekleştirmek için tedarikçilerini kullanır.

Çoğu zaman, stoksuz satış yapanlar satılan malları kendilerine aitmiş gibi yeniden konumlandırır ve nihai tüketici, malların doğrudan üreticiden geldiğini asla fark etmez. Bu uygulama Amazon, Ebay ve Shopify gibi e-ticaret sitelerinde popülerdir.

Ve bu biraz karmaşık gibi görünse de, nasıl çalıştığını ve 2021’de stoksuz satış yapmaya nasıl başlayabileceğinizi daha iyi anlamanıza yardımcı olmak için aşağıdaki işleyiş sırasını hazırladık:

1. İlk olarak, bir Amazon müşterisi Amazon’da listelediğiniz ürünü satın alır.
2. İkinci olarak, işlem tamamlandıktan ve ödeme onaylandıktan sonra, ürünü doğrudan tedarikçiden satın alır ve onlara müşterinin bilgilerini verirsiniz.
3. Son olarak, alıcının elindeki bilgilerle tedarikçi ürünü müşteriye gönderir.

Amazon’da Dropshipping Diğer Satış Modellerine Göre Öne Çıkan Özellikleri Nelerdir?

Dropshipping, Amazon’da bir iş kurmanın birçok yönteminden sadece biridir. Amazon’da ürün satmanın diğer popüler ve tartışmasız daha kazançlı yöntemleri arasında toptan satış ve özel etiket bulunur.

Toptan satış, başka bir perakendeciye yeniden satmak veya kendiniz bir perakendeci olarak dağıtmak için bir tedarikçiden toplu fiyatla mal satın aldığınız zamandır ve özel etiket, Amazon’da satmak üzere kendi ürünlerinizi üretme yöntemidir.

Ancak, Amazon’da dropshipping’in toptancılığa ve özel etikete göre birçok avantajı vardır.

Düşük Başlangıç Maliyetleri

Özel etiket ve toptan satış gibi diğer popüler e-ticaret yöntemlerinin aksine, stoksuz satış kendi envanterinize sahip olmanızı gerektirmez. Bunun yerine, satışta tüketici tarafından ödeme aldığınızda, geri döner ve gelirin bir kısmını ürünü tedarikçiden satın almak ve alıcınıza göndermelerini sağlamak için kullanırsınız.

Kurulumu Hızlı

Amazon’da stoksuz satış yaparken kendi envanterinize sahip olmanız gerekmediğinden kurulumu hızlı ve kolaydır. Sonuçta, envanterinizin üretilmesini ve/veya sipariş yerine sevk edilmesini beklemeniz gerekmez. Tek ihtiyacınız olan bir satış!

Tam Otomatik İş

Amazon’da stoksuz satış işlemini tamamen otomatikleştirmenize izin veren birçok çevrimiçi uygulama vardır. Bu yazılımlardan biri olan OneAmz Amazon Otomasyon Yazılımı sayesinde hızlıca Amazon’da satış yapamaya ve gelir elde etmeye başlayabilirsiniz!

Amazon, Dropshipping’e İzin Veriyor

Amazon’un stoksuz satış politikasına göre stoksuz satış “genel olarak kabul edilebilir”. Amazon’un stoksuz satış için özel yönergelerini uyguladığınızdan emin olun.

Araştırması Kolay

Amazon’da stoksuz satış, üreticilerin önceden var olan ürünlerini satmayı içerir. Bu nedenle, söz konusu çok satan ürünleri bulmak, satıcı mağazanızda listelemek ve otomatik sipariş için hepsi bir arada bir platform olan OneAmz gibi araçları kullanabilirsiniz. Bu, dropshipping e-ticaret işinize başladığınızda size bir avantaj sağlar.

Amazon’da Dropshipping’e Nasıl Başlanır?

Artık Amazon’da stoksuz satış ve bunun nasıl çalıştığı hakkında biraz daha bilgi sahibi olduğunuza göre, stoksuz satış yapan kişi olarak nasıl ayarlayabileceğinizi buradan öğrenebilirsiniz.

Adım 1 – Bir Amazon satıcı hesabı oluşturun

Amazon satıcı hesabı

Amazon’da satış yapabilmek için bir Amazon satıcı hesabına ihtiyacınız olacak. Sellercentral.amazon.com adresine giderek bir tane edinebilirsiniz. Orada, Amazon, başlayabileceğiniz hesap türü için size iki seçenek sunacaktır: bireysel ve profesyonel.

4 thoughts on “Amazon Dropshipping Nasıl Başlanır?

  1. Çok açıklayıcı ve anlaşılır bir yazı olmuş. Tebrik ederiz Emre hocam.hicbirsry bilmeyen biri bile bu yazılanlara bakarak bilgi sahibi olabilir. Ellerine ve emeğinize sağlık.

Comments are closed.